Markaziy bankning Buxoro viloyati bo‘yicha boshlig‘i 20 mln dollar miqdoridagi pullarning talon-toroj qilinishida gumonlanib qo‘lga olingan. Shuningdek, boshqa jinoyat ishlari doir
AQSH Xalqaro jinoiy sud Isroilni tergov qilishiga qarshi chiqdi
AQSHda Falastinni qo‘llab hibsga olingan talabalar soni 900 nafardan oshdi
“Chaqaloq o‘limiga aspiratsion sindrom sabab bo‘lgan”. Sirdaryo SSB “Daryo”dagi maqolaga munosabat bildirdiю Komil Allamjonovga suiqasdda gumonlanib 5 kishi qamoqqa olindi. Qashqad
Ayollar bugun ro‘zg‘or va farzand tarbiyasidan tashqari og‘ir texnikalarni boshqarish, xavfli jinoyatlarni fosh qilish kabi murakkab ishlarning ham uddasidan chiqmoqda. Kun.uz muxb
O‘zini defektolog, duduqlanib gapiradigan bolalarni davolovchi mutaxassis sifatida tanitib faoliyat yuritib kelayotgan Dilorom Jabborovaning bolani so‘kinish va qo‘rqitish usulida
Toshkent shahridagi “Credit House” hamda “In Fin Stroy Invest” MCHJlar mansabdorlariga nisbatan tergov harakatlari olib borilmoqda. Quruvchi firmalardan uy olib, uzoq muddatga bo‘l
Poraxo‘r prokuratura tergovchisi qidirilmoqda: u 40 ming dollar bilan juftakni rostlagan. Qora ko‘mirning eng qora tomonlari: Toshkentning iflos havosi har yili uch ming kishini o‘
QAYTA TERGOV Uzbek tilida tarjima kino
EU demands international investigation into Navalny's death.
01:00 - Isroil Braziliya prezidentini persona non grata deb e'lon qildi Lula da Silva Isroildan kechirim so‘rashdan
O‘zbekistonda yil davomida ma’muriy qamoqqa olinganlar soni 80 mingdan ko‘proq va bu raqamlar oshib bormoqda. Kun.uz sudya va huquq faollari bilan ma’muriy huquqbuzarlik uchun jazo
O‘zbekistonda “Dok-1 Maks” siropidan 68 nafar bola vafot etgan, deb ma’lum qildi bugun, 10-yanvar kungi sud majlisida davlat ayblovchisi. Prokuror, shuningdek, tergov organining ya
Toshkent shahridagi “Halal Auto Leasing kompany” MChJ mansabdorlari tergovga tortildi. Ayni paytda firma faoliyat yuritmayapti va ofisi muhrlab ketilgan. Firma xodimlari to‘g‘ridan
21 iyun kuni “Dok-1 Maks” ishi bo‘yicha apellyatsiya sudida sud tergovi yakunlanib, muzokara qismi boshlandi. Unda jabrlanuvchilar Sardor Kariyevning onasi bildirgan taklifni qo‘ll
14-iyun kuni “Saidaziz Medgorodok” ishida ayblov xulosasi o‘qib eshittirildi va sud tergovi boshlandi. Ayblov xulosasiga ko‘ra Saidaziz Sayidaliyev fuqarolarning muammolarini hal q
“Daryo”da Toshkent shahrining Yashnobod tumanida 9 ta xonadondan iborat uch qavatli uy 39 nafar kishiga pullangani bilan bog‘liq firibgarlik holati ochiqlangandi. So‘ngra Bosh prok
Qibrayda 10 yoshli qizini sotganlikda ayblanib, sud hukmi bilan 8 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilingan Zulxumor Abdurahimova ishi apellyasiya instansiya sudida ko‘rib chiqildi.
Moskva yaqinidagi “Krokus Siti Holl” konsert zali binosini tozalash va jasadlarni qidirish ishlari davom etayapti. Terakt natijasida o’lganlar 133 kishini tashkil etmoqda. Qurbonla