Ayrim mahsulotlar eksportida minimal narxlar belgilanib, shu narxdan past eksport qilganlar jazolanadigan bo‘ldi. Kun.uz suhbatlashgan eksportchi tadbirkor va iqtisodchilar buni iq
Amerikaning qator shtatlarida sentabrdagi Xelena to’foni oqibatlari hali ham bartaraf etilmagan. Shimoliy Karolina - tabiiy ofatdan jiddiy zarar ko’rgan shtatlardan biri.
O‘zbekistonda bukmekerlik faoliyatini yo‘lga qo‘yishga ikkinchi marta urinilmoqda. Xo‘sh, rivojlangan davlatlar bundan voz kechayotganda nega bizda legallashtirishmoqchi? Kimlar fo
Eron Isroilga yuzlab dronlar va ballistik raketalar bilan zarba berdi. Yaqin Sharqdagi nozik muvozanat yana bir qiyin sinov qarshisida turibdi.
Xo'sh, bu global geosiyosiy va
Amerika Qo‘shma Shtatlari oliygohlarida Falastin xalqini qo‘llab o‘tkazilayotgan namoyishlar AQSh demokratiyasini sinovdan o‘tkazayotgandek. Namoyish va norozilik aksiyalari bilan
Joriy yilning birinchi yarmida Oʻzbekiston davlat tashqi qarzi 37 milliard dollarga yetdi. Ko'pchilik yurtdoshlarimizda “nima uchun tashqi qarzimiz yildan-yilga oʻsib boryapti, bu
HAMAS Bayden rejasi bo‘yicha o‘t ochishni to‘xtatishga tayyorligini e’lon qildi. Rossiya Kursk viloyatida qarshi hujum boshladi. Qozog‘istonda avtobus ko‘prikdan qulab tushdi. Vyet
Websayt: https://azon.global/
Ijtimoiy tarmoqdagi sahifalarimiz: