Bo‘rijar kanalida cho‘kib ketib, uch kun qidirilgan xitoylik erkak qanday topildi? Chirchiqda cho‘kkan yagona farzand voqeasi. Suv ostida qanday sirlar bor? Kun.uz butun faoliyati
Ukraina Rossiya bosqiniga uchragach, Kaliforniyada yashovchi Aleksandr Zabelin Berkli shahrida "OutBaking" qandolatxonasini ochgan. U ukrainalik qochqinlarni doimiy ish bilan ta'mi
3-qism: AQShning Illinoys shtatining Chikago shahri va uning atrofida minglab o'zbeklar yashaydi. Ularni birlashtirgan tashkilot asoschilaridan biri Akmaljon Jumaboyev grin-karta y
Farg‘ona shahrida yashovchi Muhtaram Meliboyeva 44 yildan beri kran boshqaradi. Korxonada erkaklar orasida ishlaydigan yagona ayolni barcha birdek hurmat qiladi. «61 yoshga kirdim,
Microsoft va Facebook'da Data Scientist bo‘lib ishlaydigan Nik Berri ommaga chiqib ketgan 3,4 millionta pin-kod (to‘rtta raqamdan iborat belgi)larni tahlil qilib, odamlar eng ko‘p
Yangi avtomobil xarid qilish uchun oylab navbat kutishdan charchadingizmi? UzAuto Motors avtomobil xaridorlariga bir kunda xaridni amalga oshirib, o‘sha kuni yangi avtomobilni olib
Rossiya propagandasi Moskvadan yuz o‘girgan Armanistonga qarshi “yangi front” ochdi. Yerevan NATOga yaqinlashish asnosida, AQSHdan Qorabog‘ bo‘yicha iliq munosabat umid qilayotgand
Dunyodagi eng ifloslangan 20 ta shahardan 13 tasi joylashgan, kamida 140 million odam me’yordan 10 baravar xavfli havodan nafas olayotgan, aholisining o‘pkasi chekmaydigan yevropal
Kingsman - bu insoniyat manfaati uchun begona ko‘zlardan uzoqda ishlaydigan super josuslar tashkiloti. Tashkilot tarixidagi birinchi va eng iste'dodli operativlardan biri Oksford G
Bu yil AQShda o'qishni bitirgan o'zbekistonliklar orasida immigratsiya masalalarini o'rganib, yuridik firmalarda tajriba orttirgan yoshlar bor. Bu mutaxassislar vatandoshlarning hu
Dunyoda tug‘ilgan har 100 nafar bolaning 1 nafarida autizm bor. Autizmga chalinganlar – dunyoga go‘yo tirqich ochib qaraydigan, nigohi ko‘proq o‘z ichki dunyosiga qaragan, shu saba
O‘zbekistonda oilaviy ajrimlar masalasida rekord natija qayd etildi. Ya’ni 2023 yilning o‘tgan 8 oyida qariyb 34 ming oila ajrashgan. Shu 8 oyda 25 ming bola ota yoki onasiz qolgan
Sun’iy intellekt bilan ishlaydigan kompaniyalar o’z dasturlarining ommalashishi uchun shiddatli raqobatga kirishgan. Biroq sun’iy intellekt nazoratiga doir qonun-qoidalar texnologi