Qalampirni ijtimoiy tarmoqlarda kuzatib boring:
Instagram: https://instagram.com/qalampir.uz
Telegram: https://telegram.me/qalampir
Facebook: https:
AQSh savdo vakili Daryo nashriga eksklyuziv intervyu berdi. U AQSH va O‘zbekiston savdo aloqalarining kelajagi haqida ma'lumot berdi. Suhbat davomida O‘zbekistonning Jahon Savdo Ta
Uzoq kutilgan uchrashuv, Bayden Si Jinpingni San-Fransiskoda qarshi oldi. Muzokaralar chog‘ida ikki tomon ham ikki xil mavzularni o‘rtaga tashladi. Ho‘sh, bu uchrashuv kutilgan na
So‘x tumanining Devayron qishlog‘ida yashovchi Asalbek Mirtazobekov tog‘ etagida 450 quti asalaridan 14 tonnagacha asal yetishtiradi. “Ismim bejiz Asalbek emas. Bobom, ota-onam ham
“Qirol sher” multfilmidagi Mufasa, “Muhtasham yuz yil” serialidagi Sulton Sulaymonni o‘zbekcha gapirtirgan dublyaj ustasi Afzal Rafiqov yana mingdan ortiq ekran qahramonlarining ov
Farg‘ona shahridagi 10-maktabning 11-sinf o‘quvchisi Dilafruz Jo‘raboyeva Microsoft kompaniyasining yoshlarga mo‘ljallangan Microsoft Learn Student dasturi O‘zbekistondagi ilk ayol
“Daryo” O‘zbekiston va Belarus oʻrtasidagi iqtisodiy va siyosiy munosabatlar haqida iqtisodiy tahlilchi Shuhrat Rasul va siyosatshunos Oybek Sirojov bilan suhbatlashdi.
Ijtimoiy
Asl kasbi huquqshunos bo‘lgan Nigora opa Toshkent shahrida ekologiya va tabiatni asrashga mas'ullarning o‘z vazifasini risoladagidek bajarmayotganidan norozi. “Mas'ullarga archa va