Telegram: https://t.me/Daryo
Facebook: https://www.facebook.com/daryouz.rasmiy
Instagram: https://www.instagram.com/daryo.rasmiy/
Kun.uz Kanadaning Qozog‘iston, O‘zbekiston, Qirg‘iziston, Tojikiston va Turkmanistondagi elchisi Alan Hemson bilan suhbat uyushtirdi. Suhbat davomida O‘zbekiston va Kanada o‘rtasid
Ukraina urushi Markaziy Osiyo davlatlarining Rossiya bilan aloqalariga qanday ta'sir qilmoqda? AQSh mintaqa bilan munosabatlarni jonlantirishga urinyaptimi? Qirg'izistonlik siyosat
Besh yil oldin “Vashington Post” jurnalisti Jamol Qoshiqchi Saudiya Arabistonining Istanbuldagi konsulligida o'ldirilgan edi. AQSh razvedkasiga ko'ra, Saudiya rahbariyati, jumladan
1996-yilda Florentsiyada O'zbekiston va Yevropa Ittifoqi o'rtasida sheriklik va hamkorlik bitimi imzolanganida, Italiya vositachi rolini bajargan. Bu davlat doim, xususan Yevropa b
Tramp O´zbekiston rahbarini Oq uyda qabul qilgan. Bu uchrashuv 2018- yilda, Trampning ham, Mirziyoyevning ham birinchi prezidentlik muddati paytida yuz bergan. Oq uydagi muzokarala
AQSh savdo vakili Daryo nashriga eksklyuziv intervyu berdi. U AQSH va O‘zbekiston savdo aloqalarining kelajagi haqida ma'lumot berdi. Suhbat davomida O‘zbekistonning Jahon Savdo Ta
Suriyadagi fuqarolar urushi — geosiyosiy to‘qnashuv va ko‘plab odamlaring umriga zomin bo‘lgani bilan tarix sahifalarida chuqur iz qoldirdi. Nihoyat 2024-yilning dekabr oyida Asadl
Rossiya Prezidenti Putin “Valday” muloqot klubi sessiyasida qatnashdi. Dastavval u bir soat davomida G‘arbni qoralab, Rossiyani maqtadi. Dunyo Rossiyasiz yasholmasligi, na Vashingt
2024-yilda Markaziy Osiyo davlatlari va Yaponiya o‘rtasida 5+1 sammitini o‘tkazish ko‘zda tutilgan. Sammit O‘zbekistonda bo‘lib o‘tishi rejalashtirilyapti. Kun.uz bu anjumanning ma
Soʻngi vaqtlarda AQSHning nufuzli tahlil markazlari va nashrlari Markaziy Osiyo mamlakatlarini tez-tez tilga olmoqda. Masalan, “Responsible Statecraft” tomonidan eʼlon qilgan maqol
Ukrainadagi davomiy agressiya Moldova Kreml nishonidagi navbatdagi davlat bo‘lishi mumkin degan xavotirlarni kuchaytirgan. Moldova ham Ukraina kabi Rossiya bilan yaqin madaniy aloq
XX asrning 60-yillari tarixga SSSR va AQSh munosabatlari nihoyatda keskinlashgan davr bo‘lib kirdi. Xususan, 1962 yildagi Karib inqirozi bu ziddiyatli aloqalarning eng yuqori nuqta
Geosiyosiy kurash tobora avj olayotgan bir pallada Xitoy hali jahon hamjamiyati tomonidan tan olish masalasi so‘roq ostida turgan “Tolibon” bilan aloqalarni mustahkamlab, o‘z elchi
Bu dasturimizda:
- AQShning gumanitar yordamidan Tolibon ham foydalanmoqda
- Politsiya idoralari yopilsa, xavfsizlik kimning zimmasida?
- AQShda davolanib, vatanga
2017-yilda Florida shtatidagi Orlando shahrida oʻzbekistonliklarning Shimoliy Amerikadagi ilk rasmiy masjidiga asos solindi. Al-Buxoriy Islom markazi bugun nafaqat masjid, balki ma
#xurmo #science #oppenheimer #yadroviyurush
Yadro qurolining birinchi rivojlanishiga rahbarlik qilgan amerikalik fizik Robert Oppengeymerning hayotiy hikoyasi.
Taymkodlar:
1-qism: Demokrat Adam Smit mudofaa va xavfsizlik masalalari borasida Vakillar palatasida yetakchilardan. Yaqinda O'zbekistonda bo'ldi. "Amerika Ovozi" bilan suhbatda kongressmen Sm
Amerika poytaxtida Markaziy Osiyo bilan bog'liq masalalar muntazam ravishda muhokama qilinadigan aql markazlaridan birida kechgan muloqotda, O'zbekiston elchisi Furqat Sidiqov ikki
AQShning O'zbekistondagi sobiq elchisi, hozirda Qozog'istondagi elchisi Daniel Rozenblum bugungi aloqalar haqida nima deydi? Toshkent va Ostonadagi jarayonlar orasidagi farqni qand
"Amerika Ovozi" Xitoy xizmati muxbiri, Amerika va Xitoy orasidagi aloqalar va ularning global ta'sirini tahlil qilib kelayotgan Qosim Abdurahim Qashg'ar bilan suhbatdamiz. Markaziy