Include this script into your page along with the iframe for a responsive media embed
Soliq organlari tomonidan savdo qoidalariga rioya etish holatlarini oʻrganish maqsadida tadbirkorlik subyektlarida nazorat tadbirlari oʻtkazilib kelinadi. Xususan, noqonuniy tamaki mahsulotlari savdosiga chek qoʻyish yoʻnalishida ham ishlar olib borilyapti. Joriy yil boshidan beri 1 502 ta nazorat tadbirlari “Soliq” mobil ilovasining “Soliq hamkor” tizimi orqali fuqarolar tomonidan markirovka talablarini buzish, noqonuniy tadbirkorlik faoliyati va chek bermaslik boʻyicha yuborilgan murojaatlar asosida oʻtkazilgan. Davlat soliq qoʻmitasi bergan maʼlumotlarga koʻra, nazorat tadbirlarida aksiz markasiz hamda raqamli markirovkalanmagan 127 ming quti, umumiy qiymati 1,5 milliard soʻmlik tamaki mahsulotlari savdoga chiqarilgani aniqlanib, belgilangan tartibda olib qoʻyildi. Ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarimiz: Telegram: t.me/Daryo Facebook: www.facebook.com/daryouz.rasmiy Instagram: www.instagram.com/daryo.rasmiy/ Twitter: twitter.com/daryo_uz TikTok: www.tiktok.com/daryorasmiy Web sayt: daryo.uz?utm-yt-da